Klä granen med mig
Nu kunde jag inte hålla mig längre, granen fick flytta upp och fullända vardagsrummet inför första advent. För det är den som gör hela rummet, älskar att tända upp den när det mörknar ute och bara njut av ljuset från den. Så nu är äntligen julpyntet klart och det enda som återstår nu är julbaket.
Fick lite hjälp idag med några julklappar också. Det slutade dock med att jag hade små pappersbitar på hela mattan och en katt som provade alla kartonger vi ska ha till julklappsinslagning.



Kram Linnea
Gillar
Hannakarlzzon, LinneaHeinonen och gillar detta
Kommentarer
Vi tar in granen till andra advent. Brukar köpa kungsgran. Ska dock ha fler granar i år. 😊
Ååh så mysigt! Jag tog in min gran redan igår men upptäckte att jag missat klä in den med glitter, men men, behöver ändå fästa upp den på något vis då Smilla klättrar i den så jag hinner nog ändå få i glittret innan nästa vecka iallafall. Hoppas du får en fin helg!
Längtar verkligen tills vi får pp vår julgran, tyvärr lär den komma upp någon vecka innan jul då vi flyttar. Men superfint blev det!
En otroligt mysig känsla att få upp granen och lägga julklappar under den! Så otroligt fin den blev, älskar julkulorna. Massa kramar 😊 <3